Mroczno pokonane.

W dzisiejszym dniu udaliśmy się do Mroczna by rozegrać kolejny mecz kontrolny.

KS Mroczno 3 - 4 Dortom/Relaks Górzno ( 1 - 3 )

Już w pierwszej minucie spotkania na prowadzenie mogli wyjść gospodarze, jednak w sytuacji sam na sam górą okazał się bramkarz przyjezdnych. Drużyna z Mroczna przez pierwsze pięć minut nie wychodziła z naszej połowy, aż do szóstej minuty, kiedy to szybką kontrę wykonali zawodnicy Dortomu i Szymon Lipski strzałem w krótki róg bramki pokonał bramkarza i dzięki temu wyszliśmy na prowadzenie . Po straconej bramce zawodnicy z Mroczna ruszyli do odrabiania strat, ale nie znajdowali drogi do bramki przyjezdnych. Wynik spotkania zmienił się w piętnastej minucie, kiedy to Szymon Lipski uderzył zza pola karnego, jednak po odbiciu tego strzału przez bramkarza gospodarzy futbolówka wpadła pod nogi Mirosława Jarosza i to on umieścił piłkę w siatce. Kolejne trafienie w tym meczu zaliczył Szymon Lipski, który po zamieszaniu w polu karnym umieścił piłkę w bramce i w trzydziestej minucie ustalił wynik 0-3 dla przyjezdnych. Gospodarze rozwścieczeni po stracie kolejnej bramki ruszyli do odrabiania strat i w trzydziestej ósmej minucie po zamieszaniu w naszym polu karnym napastnik z Mroczna wpakował piłkę do naszej siatki. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ już zmianie i na przerwę schodziliśmy z dwubramkową zaliczką.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy z Mroczna, kiedy to po wrzutce z lewego skrzydła piłkę do bramki skierował napastnik gospodarzy. Przez następne niespełna pół godziny rywale praktycznie nie wychodzili z naszej połowy. W siedemdziesiątej czwartej minucie pięknym strzałem z przewrotki z około piętnastu metrów popisał się napastnik z Mroczna, jednak ten strzał fenomenalnie obronił bramkarz przyjezdnych, przenosząc piłkę nad poprzeczką. Jednak co zwlecze to nie uciecze i po wykonaniu rzutu rożnego piłkę do siatki wpakował  napastnik z Mroczna, który silnym, precyzyjnym strzałem głową wyrównał wynik spotkania. Bramkę na wagę zwycięstwa w osiemdziesiątej drugiej minucie, po podaniu Daniela Kaźmierczyka, zdobył Mirosław Jarosz. Gospodarze po stracie bramki po raz kolejny rzucili się do odrabiania strat, jednak nie zdołali już pokonać bramkarza przyjezdnych. Wynik końcowy 3-4 dla Górzna.

Przypomnijmy:

6' - Szymon Lipski

15' - Mirosław Jarosz

30' - Szymon Lipski

38' - Gospodarze

46' - Gospodarze

74' - Gospodarze

82' - Mirosław Jarosz

Skład Dortomu: Radosław Kalinowski - Andrzej Rupiński, Krzysztof Rutecki, Patryk Kaźmierczyk, Rafał Sobierajski - Jakub Sarnowski, Mateusz Kalinowski, Artur Szczucki, Cezary Urbański - Szymon Lipski, Mirosław Jarosz.

Kolejny sprawdzian już w niedziele gdzie zmierzymy się na wyjeździe z Zamkiem Kurzętnik.