Sparing z Bobrowem

W dniu 10.08.14r. udaliśmy się do Bobrowa by zmierzyć się z tamtejszym LZS-em.

Pierwsza połowa to dominacja gospodarzy gdzie co chwila stwarzali sytuacje pod bramką przyjezdnych. Po raz pierwszy stuprocentową sytuację gospodarze mieli w 20 minucie, kiedy to z około siedmiu metrów strzał napastnika broni golkiper Dortomu. Drugą okazję do zdobycia bramki Bobry miały w 32 minucie, kiedy to napastnik gospodarzy wyskoczył najwyżej w polu karnym, jednak futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Kolejna okazja dla gospodarzy była w 43 minucie, kiedy to zawodnik uderzył piłkę w długi róg bramki, jednak i tym razem górą okazał się bramkarz przyjezdnych, który sparował futbolówkę na rzut rożny. Drużyna z Górzna w pierwszej połowie wyglądała bardzo słabo na tle gospodarzy i nic nie wskazywało na to, że to oni wygrają to spotkanie. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0-0.

Druga połowa to zupełnie inna gra obu drużyn. Zawodnicy z Bobrowa zaczęli grać bardzo niedokładnie, a w drużynę z Górzna wszedł jak by inny duch walki i to właśnie zawodnicy przyjezdnych zaczęli przeważać na boisku i co rusz zagrażać bramce gospodarzy. Górznianie na pierwszą bramkę musieli czekać aż do 75 minuty, kiedy to ich napastnik został sfaulowany w polu karnym i sędzia tego spotkania podyktował rzut karny. Do karnego podszedł Mateusz Kalinowski, który pewnym strzałem pokonał golkipera z Bobrowa i mamy 0-1. Bramka strzelona przez przyjezdnych podziała na nich jak płachta na byka czego efektem były strzelone kolejne dwie bramki w przeciągu zaledwie niespełna 10 minut. Do bramki trafiali kolejno Mateusz Kalinowski po raz drugi oraz Artur Szczucki. Wynik końcowy 0-3 dla Dortomu.

Skład Dortom/Relaks Górzno: Radosław Kalinowski - Andrzej Rupiński, Krzysztof Rutecki, Patryk Kaźmierczyk, Rafał Sobierajski - Paweł Tyburski, Mateusz Kalinowski, Krystian Pawłowski, Kamil Krauza - Szymon Lipski, Artur Szczucki

LZS Bobrowo 0 - 3 Dortom/Relaks Górzno ( 0 - 0 )

75' - Mateusz Kalinowski - rzut karny

79' - Mateusz Kalinowski

83' - Artur Szczucki

Kolejne mecze kontrolne rozegramy w Mrocznie i Kurzętniku.

KS Mroczno - Dortom/Relaks Górzno 15-08-14r. godz. 16:00

KS Zamek-Expom Kurzętnik - Dortom/Relaks Górzno 17-08-14r. godz. 15:00