Wysoka wygrana !

17.08.2014 r. o godz. 15:00 drużyna Dortomu rozegrała kolejny sparing. Tym razem przeciwnikiem był Zamek Kurzętnik.

Od samego początku gospodarze przejęli inicjatywę. Już w 10 min. meczu mogli wyjść na prowadzenie, jednak silny strzał napastnika z ok. 15 metrów został obroniony przez bramkarza przyjezdnych. Przez kolejne 20 min. gra była wyrównana. Zarówno jedni, jak i drudzy stwarzali sobie bramkowe sytuacje, aż do 30 min., kiedy to jedną z takich sytuacji wykorzystał Mirosław Jarosz, który minął dryblingiem bramkarza i umieścił futbolówkę w siatce. Chwilę po wznowieniu gry, bo już w 33 min., sędzia spotkania podyktował rzut karny dla Dortomu. Wykonawcą jedenastki był Paweł Tyburski, który nie zdołał pokonać bramkarza Zamku. Do końca pierwszej połowy gra była wyrównana i więcej goli nie padło.

Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, lepiej rozpoczęli zawodnicy Zamku. W 54 min., bramkarz Dortomu obronił strzał napastnika, jednak przy dobitce był już bez szans, i tak gospodarze doprowadzili do wyrównania. Stracona bramka podziałała na przyjezdnych bardzo motywująco, czego efektem była szybko strzelona bramka, której autorem był Tomasz Paszke. Ta sytuacja osłabiła grę zawodników z Kurzętnika, dając ekipie z Górzna szansę na kolejnego gola. Została ona wykorzystana w 66 min., kiedy to podanie od Szymona Lipskiego wykorzystał Mirosław Jarosz, który pozostał z bramkarzem gospodarzy sam na sam, nie dając mu żadnych szans na obronę. Następne bramki wpadły po kolejnych trafnych podaniach Szymona Lipskiego, które w podobnych sytuacjach wykorzystali w 78 min. Tomasz Paszke i w 84 min. Mirosław Jarosz, zaliczając tym trafieniem hat-tricka. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Dortom pokonał Zamek 5:1.

Zamek Kurzętnik 1 - 5 Dortom/Relaks Górzno ( 0 - 1 )

Bramki w meczu:

30' - Mirosław Jarosz

54' - Gospodarze

60' - Tomasz Paszke

66' - Mirosław Jarosz

78' - Tomasz Paszke

84' - Mirosław Jarosz

Skład Dortomu: Radosław Kalinowski - Andrzej Rupiński, Mateusz Kalinowski, Krzysztof Rutecki, Rafał Sobierajski, Jakub Sarnowski - Daniel Kaźmierczyk, Paweł Tyburski, Szymon Lipski, Kamil Krauza - Mirosław Jarosz

Na zmiany wchodzili: Tomasz Paszke, Paweł Kalinowski